Právě si prohlížíte 5 zajímavých faktů o pláži Lovina na severním Bali

5 zajímavých faktů o pláži Lovina na severním Bali

Ne tak hojně navštěvované jako jižní Bali, severní Bali má svůj vlastní výrazný a jedinečný charakter. Lovina, řídce osídlený úsek nedotčené pláže s černým pískem, se stala oblíbeným cílem turistů, kteří chtějí uniknout z rušného jihu Bali. Pláž Lovina je domovem malebných hotelů, odlehlých letovisek a prázdninových vil, které jsou postaveny na pláži nebo v její blízkosti. Návštěvníci severního Bali zjistí, že tento region nabízí mnohem příjemnější zážitek z dovolené než zájezdy s balíčkem na sušenky na jihu Bali.

Zde je pět faktů, které o Lovině pravděpodobně nevíte:

1. Název „Lovina“ je relativně nedávným vývojem, který začal v 50. letech 20. století perspektivně uvažující vládní úředník. Lovina je v podstatě název pro 10 km dlouhý úsek pláže nacházející se západně od historického hlavního města Bali Singaraja. Tato oblast byla kdysi tvořena sedmi malými rybářskými vesnicemi: Temukus, Kalibukbuk, Anturan, Pemaron, Tukad Mungga, Banyualit a Kaliasem, které se spojily a vytvořily letovisko Lovina. Kalibukbuk je nejvíce zastavěná oblast a lze ji považovat za hlavní centrum Loviny.

2. Na rozdíl od jihu Bali je pláž v Lovině tvořena černým pískem. Zatímco pláže s bílým pískem jsou vytvořeny ze zbytků korálů a mrtvých mořských korýšů, pláže s černým pískem pocházejí ze sopečných lávových proudů.

3. Zdobená socha delfína v centru města Lovina a množství vyřezávaných figurek delfínů na prodej je jasným důkazem afinity této oblasti k delfínům. Klidné vody u pobřeží Loviny jsou domovem mnoha lusků delfínů. Přátelští savci milují dovádění kolem projíždějících lodí, díky čemuž je pozorování delfínů jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Lovině.

4. Lovina leží několik kilometrů západně od města Singaraja, holandského koloniálního sídla moci na Bali. Vždy stojí za návštěvu pro každého, kdo pobývá v Lovině, Singaraja si zachovává vzhled a dojem starého holandského koloniálního města. Singaraja se také pyšní tím, že je nejetničtějším městem Bali s jasnými evropskými, arabskými a čínskými vlivy – což svědčí o důležitosti města jako hlavního obchodního uzlu v dávných dobách.

5. Lovina je levnější než zbytek Bali! To by mělo být vítanou zprávou pro cestovatele s rozpočtem, protože jim to umožňuje získat typický zážitek z Bali, aniž by museli zůstávat na stále dražším jihu. Hotely, stravování a obecně životní náklady jsou v Lovině nižší.

Source by Anwar H

Napsat komentář